Tipy na zvýšenie koncentrácie pri učení - Krúžky v škole

Tipy na zvýšenie koncentrácie pri učení

01.18.2021

Ako sa hovorí - bez práce nie sú koláče. Deti si touto vetou síce nezískate, ale poklad, ktorý táto myšlienka v sebe nesie raz jednoznačne nájdu. Všetci by sme chceli svojim najmenším dopriať zábavné a dobrodružné detstvo plné zážitkov. Nezabúdajme však aj na budovanie ich disciplíny. S rastúcim vekom na nich začnú číhať povinnosti z každej strany, takže nie je na škodu pomôcť im už teraz v budovaní systému plnenia úloh. Na to, aby mohli nejaký systém do života vôbec aplikovať, musia spĺňať tú najdôležitejšiu požiadavku – byť duchom prítomný.  

1) Skryť všetko, čo má digitálnu obrazovku

Najväčšími zlodejmi pozornosti sú jednoznačne zariadenia ako mobil, televízor alebo tablet, najmä ak sa vo vysokej miere využívajú napríklad na hry, pozeranie videí či sociálne siete. Aj keď nám títo novodobí pomocníci vedia uľahčiť každodenný život, musíme byť ostražití, aby sme nepodľahli ich negatívnej stránke, ktorá v nás podporuje odkladanie povinností. Treba sa držať hesla - zíde z očí, zíde z mysle.

2) Vetrať, vetrať, vetrať! 

Nedostatok kyslíka v miestnosti, kde sa dieťa snaží nabrať nové poznatky má za dôsledok zvýšenú mieru únavy. A my, ako bývalí školáci veľmi dobre vieme, že padajúce viečka sú najlepším kamarátom lenivosti. Preto izbu pred príchodom vašich ratolestí odporúčame poriadne vyvetrať.

3) Dopĺňať palivo – hroznový cukor

Dobrá správa!  Je dokázané, že po prečítaní tohto článku si vaše dieťa jeden z uvedených bodov určite zapamätá. Hroznový cukor nie je iba motivačným pomocníkom, ale aj biologické palivo pre mozog. Množstvo odporúčame voliť s mierou, aby váš školák nemal chuť namiesto domácich úloh vyletieť z hniezda a zachraňovať svet.

4) Pravidelné prestávky  

Nie nadarmo je školský systém zložený z dvoch neoddeliteľných častí - vyučovacia hodina a prestávka. Mierny rozptyl pozornosti v pravidelných intervaloch je pre zaťaženú myseľ veľkou úľavou a časom na aspoň čiastočnú regeneráciu. Doprajte teda vašim deťom pár minút aj na oddych.