Prineste si do obývačky kúsok leta! - Krúžky v škole

Prineste si do obývačky kúsok leta!

11.27.2020

Opäť tu máme obdobie chladných a pochmúrnych mesiacov, pri ktorých zvyčajne vynakladáme o niečo väčšie úsilie, aby sme sa udržali v dobrej nálade. Síce má toto obdobie niečo do seba, väčšina z nás preferuje letné slnečné dni. Preto sme sa rozhodli prísť s jednoduchými nápadmi na spestrenie programu a zároveň vám dokázať, že nie všetky letné aktivity sú vynaložene záležitosťami jedného ročného obdobia.

Obývačkový piknik

Je aj pre vaše deti pri kráčaní na horskú lúku najväčšou motiváciou obraz chutného pokrmu? Ak áno, z tohto nápadu budú priam unesení, pretože mu nebude predchádzať hodina nekonečnej chôdze na TO miesto, kde sa môžu konečne pustiť do maškŕt.  Táto aktivita sa totižto dá ľahko prispôsobiť na domáce prostredie. Ako na to? Deka, pletený košík, spoločenské hry.. toto všetko pravdepodobne patrí aj do vašej výbavy určenej na rekreáciu. Netreba zháňať nič špeciálne. Deti tým počas víkendov odlákate od televíznych obrazoviek, pretože na piknikové „aranžmán“ obývačky nie sú zvyknuté. Bonusom je, že môžete spojiť príjemné s užitočným. Ak chcete dieťa pre niečo nadchnúť, musíte zvoliť taktiku, pri ktorej bude mať pocit, že robí niečo neobádané.. pritom to už dávno robilo, len sme mu to predali vo forme príkazu. Keď ale upustíte uzdu predstavivosti, zrazu ste svedkami toho, ako dieťa s radosťou upratuje priestor, kde je „akože lúka“, pomáha s prípravou „akože piknikových“ pokrmov, pretože si v hlavičke premieta situáciu a miesto, kde sa piknik koná. Tento čas môžeme efektívne využiť na naučenie našich ratolestí niečoho užitočného. 

Indiánska stanovačka

Klasické stanovanie vonku počas zimy nie asi najlepší nápad, ak netúžite ďalší týždeň stráviť doma v horúčkach. Preto prichádzame s jednoduchou alternatívou. V prípade, že stan nevlastníte, stačí iba využiť kreativitu a prispôsobiť si ho podľa vlastných potrieb - predsa stoličky zakryté dekou/paplónom plnohodnotne splnia svoju úlohu. Pre spestrenie zážitku, odporúčame vytvoriť indiánsku atmosféru. Hudba, oblečenie, maľovanie na tvár.. hocičo, čo doma vám doma leží v šuflíkoch čakajúc na vhodnú príležitosť, kedy to využiť je v indiánskom stane vítané. Aby sa nepovedalo a dali sme trošku zabrať aj detskému telíčku, máte možnosť do tejto aktivity nenápadne zakomponovať aj kúsok pohybu. Pri tanci si to až tak neuvedomia. Rovnako im môžete trošku potrápiť mozgové závity a vymyslieť vlastnú indiánsku reč. Kreativite sa v tomto stane medze nekladú!