ONLINE krúžky zvládnu deti hravo bez pomoci rodičov - Krúžky v škole

ONLINE krúžky zvládnu deti hravo bez pomoci rodičov

12.01.2021

Online krúžky sú super! Prečo? Lebo prinášajú mnoho výhod a sú pohodlné. Rodičia ušetria čas, lebo nemusia deti nikam voziť. Tie sa na krúžok pripoja jednoducho a pohodlne online priamo zo svojho domova. Zároveň má dieťa kontakt so svojimi rovesníkmi, ktorí majú rovnaké záujmy. 

My v o. z. Krúžky v škole momentálne organizujeme tieto online krúžky: angličtina, vedecké pokusy, výtvarná výchova, joga, divadelná hviezda, tanečná a hra na flautu. V skupine sa na online krúžku raz do týždňa spolu stretne 7 detí. Materiály potrebné pre krúžok dostanú rodičia vopred mailom, alebo, v prípade krúžku Vedecké pokusy, im pošleme balíček s pomôckami poštou. Keďže sú naše deti technicky zručnejšie ako my, dospelí, online lekciu zvládne 6-ročné dieťa samostatne bez pomoci rodičov. 

Skúsenosti lektorky

A čo na online krúžky hovoria naši lektori? Opýtali sme sa Katky Nogeovej, ktorá vedie tanečný krúžok a hru na flautu.

„ V online priestore sa nespolieham, ako sa situácia alebo nálada detí počas krúžku vyvinie. Preto mám vždy na krúžok, ktorý vediem, vopred pripravenú zásobu  aktivít,“ hovorí Katka. Prejsť na online formu krúžkov bolo pre ňu výzvou, keďže uprednostňuje klasickú „ osobnú“ formu vedenia svojich krúžkov. Ale ako sama hovorí, aj pre ňu majú online krúžky viaceré výhody. Napríklad si počas online krúžkov viac šetrila svoje hlasivky. 

Často sa pri online krúžkoch stáva, že odozva od detí je veľmi slabá. Katka zdôrazňuje dôležitosť aktívneho prístupu ku každému dieťaťu: „Najlepšou metódou na udržanie pozornosti je podľa mňa individuálny prístup. Stále klásť otázky, zadávať úlohy a menovite vyvolávať. Vtedy sú deti motivované počúvať.“

Výsledky usilovnej práce v online krúžkoch minulý rok príjemne prekvapili niektorých rodičov práve na Štedrý deň. Deti z online krúžku hry na flautu sa naučili hrať vianočnú koledu a spestrili si tak čakanie na darčeky.

Všetko potrebné pre online krúžok

Okrem chuti a dobrej nálady, potrebujú deti k zapojeniu sa do online krúžku mobil, tablet alebo počítač, k tomu slúchadlá a zapnutú kameru a mikrofón.  Link na Google meet, cez ktorý sa pripoja,  posielame mailom pred začiatkom lekcie. Detailné informácie k našim online krúžkom si prečítajte na našom webe.